Menu
Your Cart

Lignohumat Super

Lignohumat Super
Novinka Najpredávanejšie

Zdieľať

Lignohumat Super
39,60€
Bez DPH: 33,00€
5 alebo viac 36,00€
  • Dostupnosť: Na sklade
  • Model: Lignohumat Super
  • Váha s obalom: 1.10kg

Dostupné možnosti

Lignohumat Super je vysoko koncentrovaný humínový prípravok rastlinného pôvodu najnovšej generácie s prídavkom draslíka, síry a mikroelementov, ktorý slúži na zlepšenie štruktúry a kvality pôdy a na podporu rastu a výnosu rastlín.

Je to homogénna zmes humínových kyselín (humínových a fulvových) a stopových prvkov.

Zloženie

Humínové kyseliny 90% (vrátane: humínových kyselín 80% a fulvokyselín 15-20%), draslík, síra, stopové prvky.

Použitie

Lignohumat Super je najnovšia generácia vysoko koncentrovaného humínového prípravku rastlinného pôvodu s prídavkom draslíka, síry a mikroprvkov - stopových prvkov vo forme chelátov. Ide o homogénnu zmes humínových a fulvových kyselín a ich solí, ktoré sú veľmi fyziologicky aktívne a tým maximálne účinné. Humínové kyseliny (humínové a fulvové) obsiahnuté v Lignohumat Super pochádzajú zo spracovania lignínu (zrýchlená humifikácia) a nepodobajú sa väčšine prípravkov na trhu vyrobených z leonitu.


Aplikované na pôdu sú aktívne okamžite po aplikácii a nevyžadujú obdobie predprípravy a rozkladu. Rýchly prechod do pôdnej zmesy dáva rastlinám prístup k soliam humínových a fulvových kyselín okamžite po aplikácií, zatiaľ čo iné produkty kyseliny humínovej potrebujú čas, vhodné podmienky a mikroflóru na ich uvedenie do činnosti.


Poznávacím znakom Lignohumatu Super je jeho vynikajúca rozpustnosť a stabilná kvalita zloženia. Ak sa použije na zvyšky plodín, zlepšuje pôdny stav, a to tak pri príprave na siatie zimných rastlín, ako aj pri jarnom vzchádzaní jarných rastlín. Môže sa použiť na rozdiel od bakteriálnych prípravkov bez ohľadu na poveternostné podmienky. Môže sa použiť v podmienkach nedostatku vlhkosti v pôde. Nenahrádza základné hnojenie.

Výhody aplikácie 

Zlepšuje vlastnosti pôdy: štruktúru, vlhkosť, priepustnosť, zvetrávanie

Zlepšuje pufrové vlastnosti a pH pôdy a pomáha pri zásobovaní rastlín výživnými látkami

Zabráňuje vyplavovaniu makro a mikroelementov z pôdy

Pôsobí ako špecifické hydrogély v pôde, akumuluje vodu a pri jej nedostatku ju sprístupňuje rastlinám.

Podporuje vývoj užitočnej mikroflóry zvýšením biologickej aktivity substrátu

Aktivuje enzýmy a podporuje zakorenenie rastlín


Dávkovanie

 PLODINY  DÁVKOVANIE  POUŽITIE
Obilniny, kukurica, strukoviny, priemyselné plodiny, rastliny na energetické účely, medziplodiny 1 kg / 200-300 l vody / ha Postrek pôdy 2-3 týždne pred sejbou alebo výsadbou

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA
Ochrana súkromia
Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies môžete nájsť kliknutím na tlačidlo Viac informácii Ochrana osobných údajov